Осветлили и прославили род

В. МИТРИЋ

23. 07. 2020. у 06:57

У БИЈЕЉИНСКОМ великом парку, у средишту града, при крају је израда постамената за постављање биста Николе Тесле, Иве Андрића, Јована Дучића и Михаила Пупина, које ради фирма "Евро мермер" из овог града.

Осветлили и прославили род

Фото архива

Иницијативу за овековечење четворице знаменитих Срба, коју је свесрдно прихватило руководство Града, покренули су овдашњи интелектуалци, на челу са академиком СКАНУ Драгољубом Мирковићем, ликовним уметником на кога је пао највећи терет, уметнички, радни и финансијски. Очекује се да се, ускоро, "испрсе" и други Бијељинци који су обећали помоћ, као и Град Бијељина, како би посао био завршен до Пантелиндана, славе овог себмерског града.


- Постављање знамења је за сваку похвалу - каже нам академик Матија Бећковић. - Реч је о знаменитим Србима, који су задужили васцели род, али и читав свет за сва времена. Ово су српски ствараоци на које никад нико није, нити ће икад моћи, да стави ни трунчицу таме на њихова и имена и дела.


Академик Бећковић ће, како нам је рекао, беседити на свечаном чину откривања спомен-знамења Тесли, Пупину, Дучићу и Андрићу.

Фото архива

- Читав град и крај радује се што ћемо, на овај начин, да се одужимо људима који су нас осветлили, просветлили, научили и прославили - рекао нам је Мићо Мићић, градоначелник Бијељине, од чије администрације доста зависи да ли ће све бити урађено у договореном року.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ ИМ СЕ СМЕЈЕ: Урнебесан снимак из Хрватске шири се планетом брже од било чега (ВИДЕО)