УСКРС У ЕТНОГРАФСКОМ МУЗЕЈУ: Изложба, радионице и стручно тумачење

Вукица СТРУГАР

04. 04. 2025. у 18:06

ПОВОДОМ ускршњих празника, Етнографски музеј овог викенда почиње с разноврсним садржајима који ће се одвијати у наредне две недеље.

УСКРС У ЕТНОГРАФСКОМ МУЗЕЈУ: Изложба, радионице и стручно тумачење

фото Етнографски музеј

У суботу и недељу (5. и 6. априла) одржаваће се радионице за децу узраста од шест до четрнаест година, као и за одрасле који ће имати прилику да се упознају са традиционалним ускршњим обичајима, украшавањем јаја воском и писаљком као и радионицом пустовања вуне намењеној деци.

Од ове суботе биће организована и изложба "Народне шаре ускршњих јаја" са никада раније виђеним и изложеним цртежима, акварелима и сликама које приказује обичаје украшавања јаја из различитих делова Србије. Изложба је резултат дугогодишњег прикупљања етнографске грађе и садржи радове познатих сликара као што су Николa Зега, Владислав Тителбах, Младен Мирић и Милица Матлас.

Истог дана за све посетиоце организовано је и стручно тумачење изложбе, кроз које ће их водити музејски саветник, Саша Срећковић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

Коментари (0)

ДРАМА! Кошаркаши Партизана заробљени у Дубаију