БИЛА ЈЕ ДУША ПОЗОРИШТА НА ТЕРАЗИЈАМА: Преминула Нађа Пиале, дугогодишњи члан нашег јединог музичког театра
У БЕОГРАДУ је јуче преминула Нађа Пиале (1953- 2025) ,ПР Позоришта на Теразијама, која је и после пензионисања остала нераскидиво везана за ову кућу, дружећи се са колегама и помажући им својим великим искуством.
фото Позориште на Теразијама
„Њена несебична посвећеност позоришту, топао и брижан однос према младим, новим колегама, као и онима који су отишли и које никада није заборавила, били су њен заштитни знак. Она је разлог што позориште није било радно место, већ други дом где смо вољени и поштовани. Неко ко ставља свачије потребе и жеље испред својих“ - с тугом се огласио њен театар.
Нађа Пиале, можда не случајно, рођена је 27.марта (на Светски дан позоришта) у Бијелом Пољу. Међу новинарима је била посебно вољена и поштована: ведра, предусетљива, добронамерна, предана свом послу до краја као душа куће – пример како се „из сенке“ води и представља један театар. Нађа је, иначе, мајка познатог глумца Стевана Пиала, на кога је пренела исти однос према професији.
Комеморација Нажи Пиале биће одржана у четвртак, 16. јануара у 10.30 часова у фоајеу Позоришта на Теразијама, а сахрана ће бити обављена истог дана у 13 часова на Земунском гробљу.
Препоручујемо
НАГОН, РАЗУМ И ДРУШТВЕНИ ПРИТИСЦИ: Слике проф.др Уроша Недељковића у Галерији САНУ
25. 02. 2026. у 15:04
ОДНОС ЧОВЕКА И ПРИРОДЕ: Радови Радмиле Лиздек у Продајној галерији „Београд“
25. 02. 2026. у 14:30
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)