АУТОРСКО ВОЂЕЊЕ КРОЗ ИЗЛОЖБУ "ТЕЛА И ПРОСТОРИ" У НАРОДНОМ МУЗЕЈУ: Од романтизма до руске авангарде

М.А.К.

07. 08. 2024. у 14:22

АУТОРКА изложбе, "Тела и простори. Кроз збирке цртежа страних уметника из Народног музеја Србије", музејска саветница др Драгана Ковачић, одржаће 8. августа у 18 часова, стручно вођење кроз ову поставку.

АУТОРСКО ВОЂЕЊЕ КРОЗ ИЗЛОЖБУ ТЕЛА И ПРОСТОРИ У НАРОДНОМ МУЗЕЈУ: Од романтизма до руске авангарде

Фото промо

Она ће публици представити радове европских уметника, и то из Немачке, Француске, Велике Британије, Русије, Италије, Бугарске, Холандије и Белгије, који су деловали у распону од 1830. до 1940. године.

Изложба чијим отварањем је Народни музеј свечано обележио 180 година трајања, представља радове уметника који припадају различитим правцима, а повезују их две велике и константне теме визуелне уметности - тела и простори. Полазећи од руралног предела до урбаног, посетиоци могу да прате како фигура осваја простор и које значење му придаје кроз различите правце - од романтизма до руске авангарде.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?