ЈУБИЛАРНИ "ЈОАКИМ": Седам представа на Фестивалу професионалних позоришта Србије у Ужицу
НА јубиларном, 60. Фестивалу професионалних позоришта Србије "Јоаким Вујић", који се ове године одржава од 13. до 20.маја у Ужицу, биће изведено седам представа по избору селектора Зорана Стаматовића.
фото НП Ужице
Фестивал отвара представа града домаћина "Путујуће позориште Шопаловић" ( по тексту Љубомира Симовића и у режији Милана Нешковића), следе "Људи без гробова" (инспирисани романом Енеса Халиловића, режија Стеван Бодрожа) рађена у копродукцији Регионалног позоришта из Новог Пазара и Београдског драмског позоришта. Треће вечери на програму је Нушићева "Госпођа министарка" у редитељском читању Оље Ђорђевић и продукцији Шабачког позоришта. На фестивалском репртоару је и представа Крушевачког позоришта "Режим љубави" Тање Шљивар( режија Снежана Тришић), "Бог масакра" Јасмине Резе (Игор Павловић) у продукцији Краљевачког позоришта, "Коштана" Боре Станковића (Јана Маричић) у извођењу ансамбла Народног позоришта Ниш. Последња у такмичарској конкуренцији је представа "Буре барута" Дејана Дуковског (Горчин Стојановић) крагујевачког Књажевско - српског театра.
У част награђених биће изведена представа Градског позоришта Чачак "Ко игра Соњу Савић".
Препоручујемо
ОД СРБИЈЕ ДО АМЕРИКЕ: У ТОКУ СНИМАЊЕ ДОКУМЕНТАРНОГ ФИЛМА И СЕРИЈАЛА „СВЕТИ САВА“
27. 01. 2026. у 12:30
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића
Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.
28. 01. 2026. у 12:38
Коментари (0)