О ВЕЗИ БОРЕ И ИВЕ АНДРИЋА: Владимир Пиштало беседом отворио 58. Борину недељу
Беседом Владимира Пиштала, прошлогодишњег добитника награде "Борисав Станковић", у Галерији Народног музеја у Врању је отворена је 58. Борина недеља.
D. Ristić
Поздрављајући присутне, Мирослав Цера Михаиловић, песник и уредник Књижевне заједнице "Борисав Станковић" која организује манифестацију, истакао је да је 58. по реду Борина недеља најдуговечнија књижевна манифестација у земљи, којој по трајању једино може да парира Дисово пролеће.
У својој беседи, Владимир Пиштало се осврнуо на стваралаштво Боре Станковића и његовом месту у српској књижевности, као и паралелама између Станковића и Иве Андрића.
У наставку програма, представљена је Пишталова последња књига, роман "Песма о три света".
Борина недеља биће настављена у уторак, када ће бити представљен путопис у слици и речи "Хиландар и Света гора: Између мита и историје", о којем ће говорити Мирко Демић и аутор Александар Лаковић.
Део програма Борине недеље од 23. до 29. марта биће одржан у Београду и биће отворен трибином УКС под називом "Бори у част".
Подсетимо, раније је Књижевна заједница "Борисав Станковић" саопштила да је добитник награде која носи име Борино име ове године Емир Кустурица, и то за свој књижевни опус.
Препоручујемо
ТАЧНО У ПОДНЕ: Обележена 25. годишњица од почетка НАТО агресије у Врању
24. 03. 2024. у 15:17
ОБУСТАВА САОБРАЋАЈА КОД ВРАЊА: У селу Моштаница радови праве проблема возачима
23. 03. 2024. у 09:03
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)