ПРИПРЕМА СЕ "ГРЕТА ИЗ ФАУСТА": У Нишу почеле пробе нове представе у режији Невене Димитријевић
У НАРОДНОМ позоришту Ниш одржана је прва читаћа проба новог наслова на репертоару - "Грете из Фауста" Луца Хибнера, у режији Невене Димитријевић.
фото Архива "Новости"
Како се наводи у најави представе, у неколико кратких сцена, разоткривају се сви архетипи позоришног света и публика има прилику да уради оно што највише воли - да завири иза кулиса и види шта се то тамо тачно дешава. Какви су људи у позоришту, како им успева да науче толико текста, шта тачно раде "они други": редитељ и остали сарадници, да ли стварно толико пију, да ли су стварно редитељи и глумице у вези, какав је то свет... Толико питања која можда имају, а можда и немају једноставан одговор.
Играју Милош Цветковић, Катарина Митић Павловић и Петар Миљуш. Редитељка представе радила је превод и адаптацију, а била је задужена и за избор музике. Костимографкиња и сценографкиња представе је Катарина Павловић.
Премијера је најављена 11. маја на Малој сцени нишког театра.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШЕ КОМШИЈЕ ОКРЕНУЛЕ ЛЕЂА УКРАЈИНИ: Велики шамар за Зеленског
БУГАРСКИ министар одбране, Димитар Стојанов, изјавио је данас да та земља неће више да шаље оружје Украјини.
09. 06. 2026. у 15:10
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)