„СВАДБЕНА ЗВОНА“ У БЕОГРАДУ И НОВОМ САДУ: Две премијере једне комедије (ФОТО)

Јованка СИМИЋ

23. 01. 2024. у 21:03

КОМЕДИЈА “Свадбена звона” редитеља Петера Српчића, настала по тексту Давора Шпишића,после своје словеначке премијере која је испраћена салвама смеха у Птују, имаће своју београдску премијеру 28. јануара у Треатру на брду (20 сати), а два дана касније (30. јануара) и новосадску премијеру у Позоришту младих (19.30).

„СВАДБЕНА ЗВОНА“ У БЕОГРАДУ И НОВОМ САДУ: Две премијере једне комедије  (ФОТО)

Бојан Николић

У овој комедији забуне, с примесама мелодраме, играју Ивана Вукчевић, Михајло Несторовић и Ђорђе Кукуљица . Њих троје као Марино, Ане и Радомир покушавају да расплету неразрешиве чворове турбулентних животних ситуација.

   Марино и Ане су из Хрватске. Он  је полицајац ревностан  у служби, али меког је срца кад иде у интервенцију и поступа према својим ближњима. Пола плате му оде на подстанарски станчић.

Бојан Николић

  Ане је сценска радница у великом националном театру, ударница, брза и поуздана. Дане и ноћи је у бекстејџу, зна све представе напамет. Волела би да нађе и човека свог живота. На свадбама јој се увек посрећи да улови букет, али на томе и остаје.

  Трећи лик у комаду је Радомир  из Србије. Несуђени професор старогрчког језика, био је одличан студент филологије, али никад није добио посао у струци.Ради на привременим  пословима, живи с родитељима, вредним, простодушним људима и тешко се носи са стидом да се не може осамосталити...

   Гледалац је истовремено сведок слика које и сам преживљава у стварном животу, у којем је, док трају игре светских прекрајања, он најчешће само - пуки статиста.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

Коментари (0)

ПРОДАТЕ СВЕ КАРТЕ ОД 80 И 100 ХИ-ЉА-ДА ДИНАРА! Црвена звезда зове на мало финале!