ОПЕРСКИ ГАЛА КОНЦЕРТ: "Пучинијевих 12 страна љубави" у Коларчевој задужбини
НА Дан заљубљених, 14. фебруара, одржаће се оперски гала концерт "Пучинијевих 12 страна љубави" у Коларчевој задужбини, поводом стогодишњице од смрти славног композитора.
фото Промо
Наступиће светски познати тенори Дарио ди Вијетри и Ђорђи Цуцковски, сопран Марија Јелић, која је и идејни творац програма, као и Уметнички ансамбл "Станислав Бинички" под вођством италијанског диригента Мауриција Коласантија, у режији Дејана Прошева.
Најављене су арије и дуети из 12 опера које је компоновао Ђакомо Пучини (1858-1924), а концерт ће концептуално бити и осврт на Фромову књигу "Умеће љубави".
Како је навела Марија јелић, број 12 има велику симболику: 12 је апостола из Светог писма, 12 богова са Олимпа, 12 израелских племена у Библији.
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (0)