ГОСТУЈЕ "ДРЖАВА ДАДА-ЈОК": Представа Српског народног вијећа из Загреба на сцени Битеф театра
ПРЕДСТАВА "Држава Дада-Јок" у режији Адама Ранђеловића и у продукцији Културног одјела Српског народног вијећа из Загреба - гостује 8.децембра у Битеф театру.
фото промо
У адаптацији и режији Адама Ранђеловића играју Доротеа Илечић Север, Дамиан Хумски, Ловро Римац, а нарацију и музику потписује Лујо Парежанин.
Остварење је настало је 2022. године, поводом стоте годишњице дадаистичке матинеје у осјечком Ројал кину, првог догађаја тог типа на овом простору.
Путовање кроз државу Дада-Јок махом је грађено у игри привидно хронолошког мешања неретко непознатих авангардних (дадаистичких и зенитистичких) текстова, сведочанстава савременика, као и отвореног, нежног иживљавања над појединим историјским личностима. Махнито рођење, велика очекивања и прагматична смрт европског дадаистичког покрета преламају се кроз монокл Тристана Тзаре, однос са балканском зенитистичком звери и, наравно, историју XX века.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"
САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.
12. 06. 2026. у 17:33
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)