КУЛТУРА У ПОДЕЉЕНОМ СВЕТУ: 7. "Београдски контрапункт" у Југословенској кинотеци, 15. новембра

Миљана Краљ

14. 11. 2023. у 17:25

МЕЂУНАРОДНИ скуп чији је циљ да окупи уметнике и мислиоце из различитих делова света, "Београдски контрапункт", одржаће се седми пут, 15. новембра у Југословенској кинотеци, у сали "Макавејев", у организацији Министарства културе и Завода за проучавање културног развитка.

КУЛТУРА У ПОДЕЉЕНОМ СВЕТУ: 7. Београдски контрапункт у Југословенској кинотеци, 15. новембра

Фото промо

О изазовима савременог света (ратни сукоби, трансхуманизам, социјалне и економске кризе великих размера, превласт материјалних вредности, морални релативизам, утилитаризам потрошачке свести...) и месту које у том контексту имају култура и уметност, говориће домаћи и инострани ствараоци.

Учесници су Никола Коља Божовић, сликар и  професор ФПУ,  Дивна Вуксановић, филозоф и професор ФДУ,Петер Като, историчар и професор античке историје из Будимпеште,  Јања Ракуш, списатељица и визуелна уметница из Словеније и Ли Хао, кинески песник, писац и професор.

Модератор ће бити Тијана Палковљевић Бугарски, директорка Галерије Матице српске у Новом Саду, док ће скуп, под именом "Култура и поедељни свет- савремени тренутак", отворити Миодраг Ивановић, државни секретар министарства културе

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

СРБИЈА ДА ПОДРЖИ ДВЕ УГРОЖЕНЕ ДРЖАВЕ: Шешељ упозорио на тешку ситуацију и претње новим бомбардовањем