СПРЕМА СЕ "МАМА": Представа Атељеа 212 премијерно 16. децембра на Сцени "Петар Краљ"
У АТЕЉЕУ 212 почињу пробе комада "Мама", у режији Небојше Брадића.
фото Атеље 212
Награђивана британска ауторка Морган Лојд Малколм, у овом тексту као протагонисткињу поставља несавршену и изнемоглу мајку која због сопствене истрошености и неразрешених трауматских догађаја из прошлости, не успева да препозна и умири потребе свог детета. Изненадна празнина која настаје након што се јунакиња први пут одвоји од тромесечног сина, отвара простор за до тад неизговорене страхове и питања - шта значи бити добра мајка, да ли је осећај за бригу о детету унапред предодређен и да ли узнемирена мајка може смирити уплакано дете?
Како се најављује, у овом дрском, снажном и напетом комаду, играју Тамара Драгичевић, Јелена Ступљанин и Јасмина Аврамовић. Сценограф је Марија Јевтић, костимограф Марина Меденица, а композитор Александра Вребалов. Премијера је планирана за 16.децембар на Сцени "Петар Краљ".
Препоручујемо
ЏЕЈН ОСТИН КАО „ВЕЛИКА СЕСТРА” МИР-ЈАМ: Како је једна Енглескиња освојила српска срца
19. 02. 2026. у 16:49
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)