ВЕЛИКИ ФОРМАТИ КРИСТИНЕ РИСТИЋ: Изложба "У видокругу" у Галерији савремене уметности у Панчеву
НОВА изложба на којој Кристина Ристић представља радове у Галерији савремене уметности у Панчеву, до 20. октобра, носи назив "У видокругу", и доноси промене у њеном раду, наговештене на претходној поставци.
Фото промо
Реч је пре свега о пропмени формата,па су сада пре гледаоцима слике од преко два метра, о чему историчарка уметности Драгица Вуковић, каже:
- За Кристину Ристић велики формат је нови простор комуникације с посматрачем као саучесником који погледом утиче на настајућу слику, ствара заједничку реалност у њеном центру, али погледом покрива и њену периферију. Дијалошком поставком радова на изложби у Панчеву, она показује и отвара ново поље презентације слике, остајући, доследно, у свом иконографском коду и колоритној сведености.
Препоручујемо
КОНЦЕРТ У ЧАСТ ВЕЛИКЕ МАРИЈЕ КАЛАС: У недељу у Народном позоришту почиње 55. БЕМУС
06. 10. 2023. у 21:25
ДОБРИ ДУХ ОСАМДЕСЕТИХ: Изложба Mилована Дестила Марковића у Модерној галерији Београд
07. 10. 2023. у 11:24
ЧАРОЛИЈА БЕСКРАЈНИХ ВАРИЈАЦИЈА: Дела три ликовне уметнице у Ранчићевој кући
07. 10. 2023. у 10:00
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)