ПРОЈЕКАТ "ДОБРА ВОДА" У ГАЛЕРИЈИ УЛУС: Заборављено рајско острво
ЗЛАТНОМ наградом за проширене медије Удружења ликовних уметника Србије, награђени су Мања Ристић и Александар Лазар, који ће своју поставку "Добра вода", представити до 6. августа, у галерији УЛУС-а, уз Кнез Михаиловој.
Фото промо
Њихове аудио-визуелне инсталације - уз помоћ видеа, графичке партитуре, тоноскопа, фотографије, звучног рада и текста приказују обим и последице девастације површина испод мора. Централно место на постваци заузима аудио-визуелна композиција "Добра вода" настала од 16 хидрофонских снимака подморја магичне увале на острву Силба, познате по уметничкој комуни која је крајем 70-их и почетком 80-их окупљала виновнике алтернативне културе бивше Југославије. У амбијенту скривеног рајског острва стварали су се темељи нове авангарде и новог таласа, а 40 и више година касније Мања Ристић "ослушкује прошлост" овог пејзажа. "Добра вода" постаје потпуна тек кроз видео, примењену инсталацију и графичку партитуру Александра Лазара.
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА ПОСЛАО ПОРУКУ ОЧАЈА: Руса је све више и више! Ситуација тешка и компликована
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је изјавио да је ситуација на фронту тешка и компликована и да се повећава број руских снага.
20. 12. 2025. у 07:09
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)