ПРИЗНАЊЕ ЗА "ОСЕТЉИВОСТИ": Глумица Искра Брајовић добитница Награде "Милутин Бојић" за младе песнике
ГЛУМИЦА и песникиња Искра Брајовић девети је добитник Награде "Милутин Бојић" на анонимном конкурсу за младе песнике за 2022. годину.
фото:В.Данилов
Признање подразумева објављивање награђене збирке песама. Искрина књига објављена је под насловом "Осетљивости" и састоји се од песама награђених на том конкурсу. Промоција књиге је у петак, 19. маја (у подне) у Библиотеци "Милутин Бојић".
фото Д.Ђурђевић
Илустрације за збирку песама радио је графички дизајнер Драган Ђурђевић, а стихове ће на промоцији говорити глумица Нина Граховац.
Препоручујемо
НАГОН, РАЗУМ И ДРУШТВЕНИ ПРИТИСЦИ: Слике проф.др Уроша Недељковића у Галерији САНУ
25. 02. 2026. у 15:04
ОДНОС ЧОВЕКА И ПРИРОДЕ: Радови Радмиле Лиздек у Продајној галерији „Београд“
25. 02. 2026. у 14:30
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (1)