СМЕДЕРЕВСКА ПЕСНИЧКА ЈЕСЕН: Објављен конкурс за награду „ Златна струна“
Међународни фестивал поезије „Смедеревска песничка јесен” расписао је конкурс за награду „Златна струна” за најбољи рукопис необјављених песама.
смедерево
За награду могу конкурисати аутори који стварају на српском језику. На конкурс би требало да пошаљу од 30 до 50 необјављених песама, потписаних шифром. Рок за пријаву је 1. март 2023. године у поноћ.
Награда „Златна струна” састоји се од статуете, рад академског вајара Селимира Јовановића и објављивања двојезичне, српско-енглеске збирке песама. Лауреат ће бити представљен на овогодишњем фестивалу.
Фестивал је 16. јануара објавио и позив за кандидовање аутора за награду „Златни кључић Смедерева” за 2023. годину за укупно песничко стваралаштво намењено деци. Рок за конкурисање је 15. фебруар.
Препоручујемо
ТРИБИНА „ДНЕВНИК О ЦРЊАНСКОМ“ У НОВОМ САДУ : Културни центар Војводине „Милош Црњански“
11. 12. 2025. у 12:38
ГЛУМАЦ ДАО ОБЕЋАЊЕ: Александар Којић добио награду за монодраму Радоша Бајића (ФОТО)
09. 12. 2025. у 22:10
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)