СЕЋАЊЕ НА ПОЗОРИШНОГ РЕФОРМАТОРА: Изложба "Станиславски" у Руском дому

В.В.С.

13. 01. 2023. у 19:11

ИЗЛОЖБА "Станиславски: у потрази за плавом птицом" биће отворена у уторак, 17.јануара, у Галерији Руског центра за науку и културу "Руски дом" у Београду - на дан 160. годишњице од рођења великог руског ствараоца.

СЕЋАЊЕ НА ПОЗОРИШНОГ РЕФОРМАТОРА: Изложба Станиславски у Руском дому

фото:Архива "Новости"

Позоришни реформатор почетком 20. века развио је свој чувени систем, познат као "Систем Станиславског", који се и сада изучава у целом свету. Усавршавао га је до краја свог живота,па и када је у свом дому радио на Молијеровом "Тартифу". И данас се његов систем сматра најбољом глумачком техником и класификацијом метода глуме.

Неуморно је понављао својим ученицима: "Отресите прљавштину и прашину на улазу, оставите каљаче у ходнику, заједно са свим ситним бригама, свађама и невољама које кваре живот и скрећу пажњу са уметности."

Партнери првог заједничког пројекта Позоришног музеја "Алексеј Бахрушин" у Москви и Федералне агенције "Росотрудничество", су Руски дом, Музеј позоришне уметности Србије и Руски научни институт у Београду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Све због весеља и 500 евра: Ера Ојданић мртву супругу држао у хладњачи два дана - То је доказ колики сам професионалац