КОНЦЕРТ РУСКЕ ДУХОВНЕ МУЗИКЕ: АКУД "Иво ЛОла Рибар" у Храму Светог Саве у Београду
ХОР Академског културно -уметничког друштва "Иво Лола Рибар", под диригентском палицом Милована Панчића, одржаће у понедељак, 5.децембра, концерт духовне музике руских композитора у крипти Храма Светог Саве у Београду.
фото:Архива "Новости"
Пред публиком ће се наћи познате,али ретко извођене композиције Кедрова, Архангелског, Озерова, Чеснокова. програм обухвата и делове "Литургије Светог Јована Златоустог", ремек дела Сергеја Рахмањинова.
Маесто Панчић је, у каријери дугој пола века, својим интерпретацијама хорске музике стекао наклоност и поштовање публике и критике, освајајући бројне награде. Уз солисте Катарину Димитријевић и Мирјану Стојановић, хор АКУД "Иво Лола Рибар" најављује концерт за памћење.
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)