ПОЕТИКА ПРЕСТУПА: Промоција књиге о Ник Кејву у Краљеву
У организацији Културног центра „Рибница“, у Свечаној сали краљевачке Градске управе у понедељак ће, са почетком у 19 сати, бити представљена књига „Ник Кејв и поетика преступа“, Игора Цвијановића, доктора филолошких наука.
КЦ Рибница
Осим аутора, о књизи посвећеној Ник Кејву, легендарном рок музичару, текстописцу, песнику и визионару, овом приликом говориће и Ален Бешић, уредник у Културном центру Новог Сада и Владимир Маровић, професор филозофије у краљевачкој Гимназији, док је за музичку подршку задужен Његош Макојевић из Краљева.
Студија „Ник Кејв и поетика преступа" представља докторску дисертацију Игора Цвијановића, одбрањену на Филолошком факултету у Београду, а ове године заједно су је објавили Културни центар Новог Сада и Партизанска књига.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)