ОБНОВА КУЛТУРНОГ НАСЛЕЂА ПРИОРИТЕТ: Маја Гојковић посетила манастир Манасију у Деспотовцу
ЈЕДАН од приоритета у раду Министарства културе и информисања свакако је заштита и обнова културног наслеђа – оценила је Маја Гојковић, министарка културе и информисања, приликом данашње посете манастира Манасије у Деспотовцу.
Фото:З.Глигоријевић
Како је реч о једном од најзначајнијих споменика српске срдњовековне културе, Министарство културе и информисања је у обнову кула и појединих делова манастира последњих неколико година издвојило око 34 милиона динара.
- Пред нама је веома важан јубилеј - 600 година од упокојења деспота Стефана Лазаревића, ктитора Манасије, који треба обележити 2027. године, па је важно да на прави начин, уочи тог јубилеја, нашем народу, али и светској јавности, прикажемо какву лепоту поседујемо. Држава ће зато у обнову „Ресавске школе“, чувене преписивачке школе, из чијег периода манастир поседује и неколико књига које сведоче о важности ове школе, односно у пројекат делимичне обнове источног бедема унутрашњег утврђења уложити 8,5 милиона динара – рекла је министарка Гојковић и додала да ће Републички завод за заштиту споменика културе поновити јавну набавку, која би требало да буде завршена крајем месеца.
Фото:З.Глигоријевић
Фото:З.Глигоријевић
Фото:З.Глигоријевић
Фото:З.Глигоријевић
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)