"МЕФИСТО" ЗА КРАЈ СЕЗОНЕ: Редитељ Харис Пашовић припрема премијеру на сцени СНП
ПРВИ пут на сцени Српског народног позоришта, један од најзначајнијих редитеља у региону, Харис Пашовић, поставиће драму „Мефисто” по роману Клауса Мана која ће бити изведена 12. и 14 јула на самом крају 162.сезоне овог нашег најстаријег професионалног театра.
В.Величковић
Ово је један од најзначајнијих пројеката Новог Сада као Европске престонице културе у оквиру програмског лука „Тврђава мира.” Представа окупља више од 40 актера - уз великане српског глумишта Мирјану Карановић и Миодрага Кривокапића који ће после 30 година поново играти на сцени СНП раме уз раме са првакињом Драме - Горданом Ђурђевић Димић,као и Јеленом Антонијевић,Лидијом Стевановић, Сањом Ристић Крајнов, Страхињом Блажићем...
- Велика је, за мене, част и радост радити у граду у ком сам уметнички формиран, где сам завршио Академију, али је и посебна част радити у најстаријој позоришној инсититуцији на Балкану, са заиста сјајним уметничким ансамблом – казао је редитељ Пашовић.
По речима Милована Филиповића,директора Драме СНП, огроман је изазов у оваквом тренутку је поставити једну тако велику и сложену продукцију какав је „Мефисто.”
-Више је разлога да се у тај изазов упустимо а можда најважнији је што спајамо генерације - ону која је са Харисом Пашовићем основала „Промену” , театар који је својевремено био покретач нечег новог у театарском животу бивше Југославије, и генерацију младих глумаца која је такође преко обновљеног театра „Промена” скренула пажњу на себе и почела да мења театар у Србији - објашњава Филиповић.
Директор Фондације „Нови Сад – Европска престоница културе”, Немања Миленковић истиче да је реч о позоришном спектаклу у уметничком и продукцијском смислу који се не сме пропустити и доликује години титуле Европске престонице културе.
Препоручујемо
42. НУШИЋЕВИ ДАНИ У СМЕДЕРЕВУ: Нушићева награда за животно дело Тањи Бошковић
16. 12. 2025. у 10:09
ТРИБИНА „ДНЕВНИК О ЦРЊАНСКОМ“ У НОВОМ САДУ : Културни центар Војводине „Милош Црњански“
11. 12. 2025. у 12:38
НИКО ИЗ СРБИЈЕ НЕЋЕ ИЋИ У БРИСЕЛ ПРВИ ПУТ У 14 ГОДИНА Вучић: Штитим интересе наше земље, спрема се велики сукоб
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је да сутра неће отићи у Брисел на самит ЕУ-Западни Балкан јер сматра да мора да штити интересе Србије и додао да ће Србија свакако наставити европским путем.
16. 12. 2025. у 19:58
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"Синови и кћери нације, спремите се за БОРБУ, Руска тврда МОЋ расте!" Генерал упутио алармантно упозорење
РИЗИК да би Русија могла да нападне Велику Британију расте, а "синови и кћери" нације морају бити спремни за борбу, рекао је командант британских оружаних снага.
16. 12. 2025. у 11:42
Коментари (0)