РАДОВИ РУЖИЦЕ БАЈИЋ СИНКЕВИЋ И МИЛИЦЕ ЂУРОВ У МАЛОЈ ГАЛЕРИЈИ УЛУПУДУС: Нежни сусрет камена и цвета

Миљана Краљ

31. 03. 2022. у 14:56

ЗАМИШЉЕНА као дијалог мозаичких објеката и асамблажа мањег формата, заједничка изложба Ружице Бајић Синкевић и Милице Ђуров, биће пред публиком од 5. до 14. априла, у Малој галерији УЛУПУДУС-а.

РАДОВИ РУЖИЦЕ БАЈИЋ СИНКЕВИЋ И МИЛИЦЕ ЂУРОВ У МАЛОЈ ГАЛЕРИЈИ УЛУПУДУС: Нежни сусрет камена и цвета

Фото промо УЛУДУС

Реч је о уметницама сродних поетика, које се баве се анализом женског принципа кроз различите ликовне дисциплине и мотиве.

У сегменту под именом „Испод површине“ Ружица Бајић Синкевић представља мозаичке инсталација малог и средњег формата, којима доминирају сферни облици. Поред тога овај циклус чине и дводимензионални мозаици, који поред стандардних материјала (камен, венецијанска паста,злато) садрже и свилу, симбол нежанога додира и рађања. Милица Ђуров, у серији асамблажа „Под стаклом“ за централни мотив има орхидеју –  символ љубави и плодности, као објекат дивљења,

манифестацију женствености, жељу за интимом и спокојем.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ДРЖИ ИМ ПРЕДАВАЊЕ О МОМЦИМА: Вујадин запретио ћеркама - Мирка открила детаље из породичног дома