ФОТОГРАФИЈЕ НАСТАЛЕ НА БОГОСЛУЖЕЊИМА: Изложба Војислава Луковића у Галерији у Крушевцу

С. БАБОВИЋ

24. 02. 2022. у 15:56

ИЗЛОЖБА фотографија познатог сликара-рестауратора, конзерватора и иконописца Војислава Луковића вечерас ће од 19 сати бити отворена у Галерији Културног центра Крушевац.

ФОТОГРАФИЈЕ НАСТАЛЕ НА БОГОСЛУЖЕЊИМА: Изложба Војислава Луковића у Галерији у Крушевцу

Фото: КЦК

Поставка „Божанствена светлост“ пред посетиоцима ће бити све до 17.марта.Цео пројекат,како је предочено, настао је током Богослужења у више храмова епархија СПЦ,са идејом да се духовни и визуелни доживљај аутора дочара фотографијом.

Осим по радовима на рестаурацији значајних фресака и делима зидног сликарства,као и бројним изложбама у Србији,Луковић, који је и ипођакон СПЦ, познат је и као оснивач Атељеа за рестаурацију икона у Никозији на Кипру,где је као главни рестауратор радио на иконама од 15. до 20. века, припреми изложбе кипарских икона у Милузу и Стразбуру.

Иконе Војислава Луковића налазе се у бројним збиркама, насликани иконстаси у храмовима у Хрватској, Србији, Црној Гори, а рестауирани у Славонији, Републици Српској. Добитник је више значајних награда и признања.Члан је УЛУПУДС-а, сарадник САНУ, од 2018. године бави се фотографијом.

БОНУС ВИДЕО: БОГАТСТВО ЈЕ САМ СТЕКАО И ОСТАВИО СВОМ ОТЕЧЕСТВУ: Пре 219 година рођен је Капетан Миша

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

ТОЛИКО ЈЕ ФЕНОМЕНАЛАН...ОВО ЈЕ ТУЖАН ДАН! Чланови куће славних о повреди Николе Јокића