НОВЕ НИЈАНСЕ ДОБРА И ЗЛА: Трећа сезона "Фауде" од вечерас на РТС 2
НАПЕТИ ратни трилер "Фауда", који приказује две стране израелско-палестинског сукоба, враћа се од 13. новембра, викендом, у 22.00 на РТС 2. Трећа сезона популарне израелске серије сели се у Газу, парче палестинске територије окружено Израелом, које је под тоталном контролом Палестинаца и Хамаса.
Фото РТС
Пратили смо како јединица израелске војске у тајности на Појасу Газе и Западној обали лови терористе. Овог пута израелским командосима биће теже да дођу до талаца отетих на Западној обали, прокријумчарених кроз Израел и доведених у срце Газе.
Наставак приче баца нове нијансе на појам добра и зла у сукобима на Блиском истоку. У средишту серије и даље остаје командант израелске јединице за тајне задатке Дорон. Опште уништење које изазива у покушају да победи непријатеље и разоткрије њихове планове, сугерише да је можда више негативац него што је то вољан да призна. Живот овог противтерористичког оперативаца постаје све страшнији - људи који су му блиски умиру, други се удаљавају од њега, а он се налази на безизлазној путањи. Дорон пати због компромиса које мора да направи зарад професије, уништавајући успут свој брак, али трећа сезона доноси моралне дилеме и на пољу људскости. До сада, већина Палестинаца у његовом видокругу били су људи који су планирали да изазову велику штету. Али то није случај са Башаром, смелим младим боксером кога он тренира у теретани, у Гази, док се представља као скривени терориста. Доронов главни циљ је да пронађе оперативца Хамаса, Абуа Фаузија, пре него што овај успе да мобилише своју мрежу и "осветли Газу" у спектакуларној демонстрацији силе. Иако можда мисли да само ради свој посао, Дорон је увучен у улогу Башаровог оца и ментора, иако је та веза осуђена на пропаст.
У претходним сезонама, "Фауда" је критикована због недостатка аутентичног приказа палестинског живота, али трећи циклус води нас у центар палестинске заједнице у којој живот под окупацијом није искључиво везан за сумњиве послове иза кулиса и стереотип о лошим момцима.
Главни глумац и коаутор серије Лиор Раз био je у Израелским одбрамбеним снагама (ИДФ), касније и члан елитне антитерористичке јединице, а то искуство је искористио како би "Фауду" написао што аутентичније и уверљивије. У осталим улогама су Ицик Коен, Нета Гарти, Рона-Ли Шим'он, Боаз Конфорти, Дорон Бен-Давид, Риф Неман и други.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)