МАЂАРСКИ УМЕТНИЦИ У БИТЕФ ТЕАТРУ: Компанија "Маладипе" из Будимпеште гостује с представом "Ивона"
У БИТЕФ театру гостује 26. октобра мађарска компанија "Маладипе" из Будимпеште са представом "Ивона", у режији Золтана Балаша.
Битеф театар
Драма "Ивона" једна је од првих драма Витолда Гомбровића у којој долази до изражаја његов аналитички поглед на свет, који преиспитује вредности по којима живимо. Иако написана 1938. године, ова драма нуди небројене могућности за савремена тумачења и вивисекцију проблема данашњице.
Један од водећих мађарских редитеља средње генерације Золтан Балаш драму узима као полазиште за истраживање свог редитељског метода који развија технике покрета, дијалога и осећаја за телесно код извођача кроз процесе самоиспитивања и рачуна на њихов осећај заједништва и константну комуникацију са публиком.
ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице
САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.
05. 01. 2026. у 08:27 >> 09:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)