БЕОГРАД ЈЕ БИО ДОМ, А КУЋА - КРУШЕВАЦ: Овако је говорио Марко Живић - Шта си урадио у животу, ако ниси некоме помогао? (ВИДЕО)

Татјана Марковић

14. 10. 2021. у 21:40

ГLУМАЦ Марко Живић преминуо је у 49. години од последица корона вируса у Београду.

БЕОГРАД ЈЕ БИО ДОМ, А КУЋА - КРУШЕВАЦ: Овако је говорио Марко Живић - Шта си урадио у животу, ако ниси некоме помогао? (ВИДЕО)

Фото: Јутјуб принтскрин

Последње три недеље провео на болничком лечењу. Остаће упамћен по богатој позоришној и телевизијској каријери.

Глумац је говорио да је Београд његов дом, а да је његова кућа - Крушевац.

За родни град, посебно је био везан због Лазарице у коју је, како је причао, увек долазио, кад год је у Крушевцу. Како је за Крушевац говорио да му је кућа - на Лазарицу је гледао као на стуб те куће.

- Бог је у свима нама, и вера је у свима нама, као и жеља да се помогне. Моја породица и ја смо се годинама трудили да помогнемо тамо где можемо. Мислим да је то наш задатак....Сутра се завршава живот, а шта си урадио ако ниси некоме помогао - говорио је Марко.

Волео је Марко да проводи дане детињства у викендици на Јастрепцу, где се дивио чувеном Славујевом брду, миру, тишини, природи...

Глумац је умео да нагласи да је понекад посебно волео да време проводи сам:

- Мислим да самоћа човеку доноси суштину. Мислим да, кад склопиш своје мисли, и туђе мисли ће ти бити јасније.

О другарству је говорио, између осталог и сећајући се пријатеља свог оца чије је ставове по том питању и он прихватио. Међу њима је и порука да „пријатељи опстају само када један зна када треба да ућути".

Себе је сматрао емотивним човеком, и истицао је да управо глумац треба да пружи емотивност публици која може и треба да је препозна. Држао се идеје да јавне личности имају обавезу преузимања едукативне улоге.

- Докле год ја будем могао да, својим делањем, поступцима и својим улогама, пријатељствима, својим хуманитарним радом - помогнем, ја ћу ту бити. Оног тренутка кад не будем могао, ја ћу се повући - рекао је.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

(РТС)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена