21. ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС БАНАТСКО ПЕРО: У Зборнику за штампање 20 прича, 43 песме и 38 афоризама
СПЕЦИЈАЛНИ жири, састављен од три еминетна српска књижевника, Радивоја Шајтинца, др Славомира Гвозденовића и Витомира Теофиловића, од укупно 1.509 радова, 170 прича, 495 песама и 844 афоризма, на традиционални међународни, 21. књижевни конкурс Банатско перо, одабрао је за штампање у Зборнику, 20 прича, 43 песме и 38 афоризама.
фото: А.Амижић
Осим бројних учесника из целе Србије, радови су приатигли из Црне Горе, Босне и Херцеговине, Републике Српске и Северне Македоније, а дипломом Бело перо награђени су Никица Банић, за причу Професори књижевности, Тања Милутиновић за песму У мојим рукама.и Љубомир Илић, за афоризам Од обећања се не живи, али ми смо навикли на такав живот, док су похвалнице за приче добили Света Цакић, Срђан Карановић, Марија Делић и Славица Јовановић, за песму Светлана Пешић.
Традиционални конкурс одржан је у организацији библиотекw Бранко Радичевић из Житишта и Клуба књиге.
БОНУС ВИДЕО:
ЗАПАЊУЈУЋИ СНИМАК СА НОВОГ БЕОГРАДА: У супротном смеру кроз кружни ток
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у
ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.
08. 06. 2026. у 09:25
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)