ПЛАСИДО ДОМИНГО НАСТУПИО ПРЕД БЕОГРАДСКОМ ПУБЛИКОМ: Белеф завршен спектаклом светске звезде! (ФОТО/ВИДЕО)
ЧУВЕНИ шпански тенор Пласидо Доминго наступио је вечерас на Стадиону Ташмајдан и одушевио више хиљада фанова који су до самог краја са великим уживањем пратили сваку ноту његовог гласа.
Фото: Н.Скендерија
Репертоар вечери чинило је извођење оперских арија Ђузепеа Вердија, Ђакома Пучинија и Пјетра Маскањија. Након кратког уводног наступа симфонијског оркестра Радио телевизије Србије под диригентском палицом бугарског маестра Диана Чобанова, Домингова појава на сцени крунисана је громким аплаузом, уз честе и многобројне узвике афирмације из публике.
Наступи сопрана Ане Пироци и Марије Јелић, што соло, што у дуету са Домингом, били су препуни емоција, а публика је сваку од њих жељно упијала.
Младу саксофонисткињу из Параћина Кристину Васић, Доминго је лично извео на сцену.
Виртуозни наступ мале Кристине посебно је разгалио присутне, а њена појава на сцени их веома разнежила - најбурнији аплауз припао је управо њој.
Завршницу спектакла чинио је валцер који су заједно заплесали Доминго и Марија Јелић, након чега је ово веома пријатно и емотивно вече крунисано бурним овацијама.
Овај спектакл привукао је пажњу и многих јавних личности.
Међу присутнима били су и министарка културе Маја Гојковић, заменик градоначелника Зоран Весић, оперска дива и мецосопран Јадранка Јовановић, министарка Зорана Михајловић, градски секретар за културу Иван Карл, као и управница Народног позоришта у Београду Ивана Вујић Коминац и управница Опере Јасмина Трумбеташ Петровић.
Овим концертом званично је завршен овогодишњи Београдски летњи фестивал (БЕЛЕФ).
Препоручујемо
ЧУВЕНИ ПЛАСИДО ДОМИНГО У СРБИЈИ: Са посебном емоцијом враћам се пред публику у Београду!
06. 09. 2021. у 22:34
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МОСКВА ОТКРИЛА УКРАЈИНСКУ ЗАМКУ: Кијев подлим потезом хтео да онеспособи руске војнике - ФСБ запленио пошиљку из Пољске
УКРАЈИНСКЕ специјалне службе су испоручиле улошке за ципеле са уграђеним експлозивним направама јединицама Оружаних снага Руске Федерације, сазнао је „Militarny“ од извора у једној од специјалних служби. Према речима извора, оперативци су успели да изграде мрежу за испоруку уз помоћ руских добровољаца, а прве испоруке су се догодиле почетком марта. Број предмета се наводно мери десетинама хиљада.
26. 03. 2026. у 12:34
Коментари (0)