ГАЛЕРИЈА ЦЕНТРА ЗА ГРАФИКУ ФЛУ: Сећања из стакленика
ПОЉСКА уметница Доминика Борек (девојачко Фрицовска), представиће се од четвртка, изложбом "Други живот стакленика" у Галерији Центра за графику, Факултета ликовних уметности.
Центар за графику ФЛУ
Реч је о циклусу графика направљених у техникама акватинте и офсет штампе, а један рад је сачињен од оригиналних биљака које су расле у породичном стакленику, који је у центру ликовне приче ауторке која живи у Кракову.
- На графикама у оквиру моје серије "Стакленик", покушала сам да прикажем напуштено место- пише уметница у каталогу. - Ова графика се бави изгубљеним стаклеником, где је некада постојало предузеће за хортикултуру у власништву моје бабе и деде и касније родитеља, веома активно током седамдесетих и осамдесетих година 20. века. То је прича о пролажењу, о месту које више не постоји. Међутим, ми и даље можемо да га посетимо и видимо у другачијем стању. Првенствено, црпим инспирацију из старих, аналогних фотографија из породичних албума.
Поред графике Доминика Борек изражава се у медијуму цртежа, фотографије, техника са металом. Њена изложба у Београду биће отворена до 22. јула.
Препоручујемо
"СА ЛУТКОМ МОГУ СВЕ": У Новом Саду отворен 32. Фестивал луткарства основних школа
22. 05. 2026. у 15:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
РУСИ ИЗДАЛИ ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ КИЈЕВУ: "Напустите украјинску престоницу - дошло је до тачке пуцања"
"СВЕ је ово дошло до тачке пуцања."
25. 05. 2026. у 18:56
Коментари (0)