КЊИГА НАЈЗАД НА ТРГУ: Фестивал писане речи почиње у петак
ПОСЛЕ неспоразума који је средином маја изазвало одлагање од двадесетак дана, пролећно издање Фестивала књиге на отвореном "Књига на Тргу" биће најзад одржано 11, 12. и 13. јуна (петак, субота и недеља) на Тргу републике у Београду.
Фото Н. Скендерија
Посетиоци ће имати прилику да се сретну и разговарају с великим бројем савремених писаца, као и с гостима изненађења...
У павиљону на Тргу наћи ће се штандови следећих издавача: "Академска књига", "Архипелаг", "Геопоетика", "Градац", "Граматик", "Еволута", "Завет", "Златно руно", "Kарпос", "Клио", "Kокоро", "Логос", "Макарије", "Макондо", "Одисеја", Urban Reads, "Фактум", "Финеса", "Хеликс", "Хера", "Штрик" и "Макарт".
Манифестација се отвара у петак од 17 часова, а посетиоци су добродошли у суботу и недељу између 10 и 22 часа.
Препоручујемо
НАГРАДА "ЂУРА ЈАКШИЋ": Народна библиотека из Српске Црње 65. пут расписала конкурс
09. 03. 2026. у 14:32
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)