ИЗЛОЖБА НИКОЛЕ ЏАФА У ГАЛЕРИЈИ УЛУС: Реконструкција „Одласка у бело“

Галерија УЛУС

31. 05. 2021. у 21:02

ИЗЛОЖБА лауреата УЛУС-ове награде за сликарство "Златна палета", Николе Џафа, биће отворена 3.јуна, у Галерији УЛУС, у Кнез Михаиловој улици.

ИЗЛОЖБА НИКОЛЕ ЏАФА У ГАЛЕРИЈИ УЛУС: Реконструкција „Одласка у бело“

Галерија УЛУС

Поставка се темељи на изложби "Одлазак у бело", коју је крајем маја 1999. Џафо реализовао у исзом изложбеном простору.

Односто чине је девет слика са те изложбе и двадесет један принт. Изложба из1999.  одржана је за време бомбардовања, и била и израз протеста, а отворена је "увертиром за зечју оперу" у част уметниковог пријатеља- црног зеца Куненеа Мандиндија . Део поставке чинило је и то што је девет слика скинуто са зида, положено на под и премазано белом бојом.

У међувремену, на сваком од тих платана је додат по један лични фетиш пријатеља и сарадника којима су слике биле поклоњене. Саставни део садашње изложбе је и докуменатција која објашњава шта се дешавало пре 22 године.  

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута