ОВО ЈЕ ЛЕКАР ИЗ НИША КОГ СУ ДРЖАЛИ КАО РОБА: Угледни стручњак постао жртва брачног пара, отимали му и пензију?
ЈАВНОСТ Ниша је запрепашћена након што се сазнало да је угледни пензионисани лекар Ј. Г. постао роб и жртва трговине људима у рукама брачног пара Н.Н. и Д.П.
Фото: Принтсцреен
Против брачног пара је донета наредба о спровођењу истраге, а Више јавно тужилаштво је саопштило да су они приморавали доктора да им даје пензију и да се чак позајмљује како би им давао новац.
- Њих двоје су од марта 2019. до марта ове године, применом силе и претње држали лекара у циљу експлоатације његовог рада и успостављања ропског односа, тако што су га приморали да напусти породичну кућу и живи на улици, ограничавали му слободу кретања и комуницирања са другим људима, одузимали пензију и друга примања и приморавали да позајмљује новац како би им га давао – навело је тужилаштво.
Како незванично сазнајемо, респектабилни кардиолог је био пријатељ са њима, а и даље је нејасно због чега је запао у такорећи робовски однос.
(Курир)
Препоручујемо
ПРЕМИНУЛА ДВА САТА НАКОН АБОРТУСА: Стигао обдукциони налаз жене која је умрла у Лесковцу
17. 03. 2021. у 10:20
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (3)