ОДБИЈЕН ЗАХТЕВ: Хаг не да ни Кунарцу да изађе на слободу

С. Ј. М.

04. 01. 2021. у 14:07

ПРЕДСЕДНИК Механизма у Хагу Кармел Ађијус последњег дана прошле године одбио је захтев српског осуђеника Драгољуба Кунарца за условно пуштање на слобуду, иако је у затвору одлежао више од две трећине казне.

ОДБИЈЕН ЗАХТЕВ: Хаг не да ни Кунарцу да изађе на слободу

Фото: ЕПА

Ађијус је навео да се консултовао са судијама Теодором Мероном и Лиом Мутогом и да обојица сматрају да Кунарчев захтев треба одбити, што је само учврстило и његов став. Образложио је да без обзира што има право на ранији излазак из затвора, Кунарац није у довољној мери демонстрирао да се рехабилитовао, а тежина његових злочина не иде на руку превременом пуштању на слбоду. Такође, нема ни хуманитарних разлога за другачију одлуку, навео је Ађијус.

Ово је практично преписано образложење судије Мерона који је 2017. године такође одбио први захтев Кунарца за превремено пуштање. Драгољуб Кунарац у затвру је од 1998. године, када се добровољно предао Хашком Трибуналу. Три године касније осуђен је на 28 година затвора за злочине против човечности почињене у Фочи 1992. и 1993. године. Казну издржава у затвору у Немачкој.

Кунарац је право на превремено пуштање стекао још 2016. године. Међутим, у последње време челници суда у Хагу не дозвољавају ниједном Србину да изађе из затвора после две трећине издржане казне, иако је то до скоро била уобичајена пракса.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Крај: Трамп прогласио војни пораз Украјине