НЕ ИСПЛАТИ СЕ БЕСПРАВНО СЕЋИ ДРВА: У Пироту одузето 148 кубика огревног дрвета
ШУМАРСКО-ловна аинспекција Пиротског упавног округа, током ове сезоне одузела је 148 кубика огревног дрвета.
Фото: В.Ћ.
Реч је о бесправно посеченом дрвећу углавном уриватним, али и дрћжавним шумама на подручју округа.
Против несавесних дрвосеча поднето је 27 захтева за покретање прекршајних поступака, због бесправне сече и бесправног промета ове врсте огрева. Међу заплењеним огревом највише је буковине,која кошта око 5.000 динара за кубик.
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (1)