"МАЛЧАНСКИ БЕРБЕРИН" СЕ ВАДИ НА ПИЈАНСТВО: Вештак тврди да алкохол није могао да утиче на поступке Нинослава Јовановића

Д. А.

04. 08. 2020. у 21:31

НИНОСЛАВ Јовановић, оптужен да је крајем децембра прошле године отео и злостављао Монику К. (12) из Сувог Дола, у уторак је и Вишем суду у Нишу тврдио да је тог дана био пијан и да није био свестан својих поступака.

МАЛЧАНСКИ БЕРБЕРИН СЕ ВАДИ НА ПИЈАНСТВО: Вештак тврди да алкохол није могао да утиче на поступке Нинослава Јовановића

Малчански берберин / Фото: Ј. Ћосин

Међутим, стручњак који је у јануару обавио његово неуропсихијатријско вештачење, и у уторак је био категоричан да ниво Јовановићеве евентуалне алкохолисаности није могао да утиче на поступке које је починио тог дана, али и свих осталих док није ухапшен.

Вештак, представник комисије Специјалне затворске болнице у Београду, остао је при налазу који је дао са колегама да је Јовановић био урачунљив када је починио злочин.

Наставак суђења заказан је за 2. септембар, када би требало да буде испитан вештак психолог из Београда који на данашњи претрес није дошао због болести. Тада ће бити позвани да сведоче и лекари нишког Клиничког центра који су лечили малолетну жртву "малчанског берберина" након што је пронађена у селу Пасјача.

Родитељи девојчице, Александра и Роберт, истичу да им сваки сусрет са Јовановићем отвара ране и да се надају да ће судски поступак бити што пре окончан. Болно је да изнова слушају детаље злостављања свог чеда, а још више их боли његова ароганција и инсистирање на томе да није био свестан својих поступака.

- Он није људско биће, он нема душу. Ипак, свесни смо да се поступак мора спровести по закону и верујемо у правду - каже Александра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (2)

КРЕНУЛА МАЈЧИНИМ СТОПАМА: Ово је једина ћерка Есме Реџепове (ФОТО)