ЗАПУЦАО НА КОМШИЈЕ ЗБОГ ИСПАШЕ ОВАЦА: Завидинци код Бабушнице у шоку након двоструког убиства

ДВА дана након стравичног злочина у селу Завидинце, у коме су убијени отац и син, а мајка и други син тешко рањени, у пиротској болници и даље се води борба за животе преживелих. Стање повређених остаје озбиљно и неизвесно, док је осумњичени комшија Срђан М. у притвору и чека даљи ток истраге. У овом тихом, пограничном селу код Бабушнице и даље влада мук, а мештани не могу да поверују да је обична комшијска расправа око испаше оваца могла да прерасте у крваву трагедију.

ЗАПУЦАО НА КОМШИЈЕ ЗБОГ ИСПАШЕ ОВАЦА: Завидинци код Бабушнице у шоку након двоструког убиства

Фото: Ј. Ћосин

У Вишем јавном тужилаштву у Пироту завршено је саслушање осумњиченог Срђана М. (49), који је признао да је пуцао из пиштоља и усмртио Мирољуба Лепојевића (69) и његовог сина Мирослава (41), док је њиховог другог сина Милована (44) тешко ранио хицем, а мајку породице, Стану (69), повредио тупим предметом. Према његовим наводима, све је почело жестоком свађом због оваца које је наводно породица Лепојевић пуштала да пасу на његовом имању. Тврдио је да је био пијан и да је, како каже, "изгубио контролу".

На месту злочина, на њиви недалеко од породичних кућа, и даље су видљиви језиви трагови насиља. Истражитељи су пронашли секиру и алат којим је Мирољуб тог дана секао коров, као и виле којима су извлачили шибље. Према незваничним информацијама, тело оца пронађено је поред тих алата, док је синовљево тело било недалеко. Полиција је запленила и пиштољ којим је, како се сумња, почињен овај монструозни чин.

Одређен притвор

ОСУМЊИЧЕНОМ Срђану М. одређен је притвор након што је у Вишем јавном тужилаштву у Пироту признао да је убио, односно ранио комшије. Притвор му је одређен због могућности да сакрије доказе, утиче на сведоке или понови дело. За двоструко убиство и још два кривична дела прети му казна затвора дужа од десет година.

Посебно потресан детаљ истраге односи се на Стану. На њеним чизмама, као и у шупи у дворишту, пронађени су трагови крви, што наводи на закључак да је покушала да побегне и сакрије се од нападача али је, нажалост, ипак задобила снажне ударце у главу тупим предметом због чега је касније пребачена у болницу. Упркос тешким повредама, успела је да се домогне телефона и позове помоћ, чиме је вероватно спречила још гору трагедију.
Мештани Завидинца су у шоку. Кажу да је нападнута породица честита, вредна и увек спремна да помогне другоме. Тешко прихватају да их је комшија са којим су делили свакодневицу напао на тако бруталан начин.

 - Ово је невероватно, нико не може да поверује. Лепојевићи су се увек трудили да избегну свађе. Наводно, Срђан је и раније правио проблеме, али нико није могао да наслути да ће до овога доћи - прича један од затечених мештана. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?! Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: Пет година млађа