ЗАВРШЕНА ОБДУКЦИЈА УБИЈЕНЕ БЕБЕ: Саслушана чедоморка из Ивањице, ево како се бранила пред тужиоцем

Владимир Илић

27. 11. 2024. у 14:32

ТИЈАНА Д. (24) из Ивањице, која се сумњичи да је на стравичан начин убила своју двомесечну бебу, саслушана је пред тужиоцем Вишег јавног тужилаштва у Чачку.

ЗАВРШЕНА ОБДУКЦИЈА УБИЈЕНЕ БЕБЕ: Саслушана чедоморка из Ивањице, ево како се бранила пред тужиоцем

Фото В. Илић

Како смо сазнали, она се пред тужиоцем бранила ћутањем, односно на бројна питања тужиоца није дала ниједан одговор, нити је хтела да се изјасни о кривичном делу које јој се ставља на терет – тешко убиство из члана 114 став 1 тачка 1 и 9 Кривичног законика, за које је прописана казна затвора у трајању од најмање десет година или казна доживотног затвора.

Након саслушања, тужилац је Вишем суду у Чачку поднео предлог за одређивање притвора. Осумњичена се налази у притворској јединици суда у Чачку.

Подсетимо, злочин се, како се претпоставља, догодио у уторак ујутру, када је Тијана у кући својих родитеља у насељу Лучка Река на монструозан начин угушила свога сина. Наиме, према незваничним информацијама, она је одсекла гумени део цуцле кроз који је провукла конац, потом је тај гумени део ставила у уста својој беби, како би га прогутао и угушио се. Како би прикрила убиство, након почињеног злочина, она је имала намеру да повуче конац и извуче гумени део цуцле.

Пошто је осмислила стравичан начин чедоморства, Тијана је, остављајући бебу у соби, отишла да старије дете, трогодишњу девојчицу одведе у вртић. У кући је био и њен брат, који је први приметио да беба не даје знаке живота. Тада се и Тијана вратила, па су заједно однели дете у Хитну помоћ ивањичког Дома здравља, а лекари су, пошто су посумњали на убиство, одмах о томе обавестили полицију. Инспектори су, потом, Тијану одвели у кућу њених родитеља, где је она, наводно, признала злочин и описала детаље почињеног убиства. Из куће су је извели полицајци и одвели је у притвор.

Фото: Јутјуб Принтксрин/Info LIGA Ivanjica

Вест о смрти бебе одјекнула је убрзо Ивањицом, а познаници осумњичене били су у шоку након овог сазнања. У вароши су одмах кренуле да колају приче о мотиву овог злочина, према којима је, између осталог, и претпоставка да новорођенче није дете Тијаниног изабраника са којим је била у ванбрачној заједници. Зато се она, како причају житељи овог места, пре извесног времена вратила у кућу својих родитеља оставивши невенчаног супруга у насељу Сењак, где су заједно живели неколико година.

Новинари су покушали да разговарају са Ивањичанином, са којим је Тијана живела, али он није желео да даје било какве изјаве. Незванично, он је од Тијаниних родитеља тражио да се старије дете врати код њега кући, те да ће он затражити старатељство над девојчицом. Претпоставка је и да је требало да ових дана буде урађена ДНК анализа новорођенчета, како би се утврдило очинство.

Током дана урађена је и обдукција тела двомесечног дечака, а резултати још нису стигли у Више јавно тужилаштво у Чачку.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

Аудио БМ слушни апарати – гратис батерије за целу годину