МАЛОЛЕТНИКУ ПРИТВОР ДО 30 ДАНА: Средњошколац из Бачке Паланке сумњичи се за напад на наставника
МАЛОЛЕТНОМ средњошколцу из Бачке Паланке, који су сумњичи да је у среду, 8. марта напао и тешко повредио Слободана Зорића (65), наставника практичне наставе у ТШ "9. мај" у том граду, а коју је раније похађао, данас је приведен судији за малолетнике Вишег суда у Новом Саду. Шестанестогодишњаку је судија за малолетнике одредио притвор до 30 дана, а сумњичи се за напад на службено лице у обављању службене дужности.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Како је за "Новости" рекла Јелена Остојин, портпарол Вишег суда у Новом Саду, притвор му је одређен из разлога постојања околности које указују на то да би осумњичени останком на слободи могао ометати поступак утицајем на сведоке, затим због постојања особитих околности које указују да би осумњичени у кратком временском периоду могао да понови кривично дело за које је основано сумњив, као и због начина извршења и тежине последица кривичног дела које је довело до узнемирења јавности.
Малолетник се, како смо раније објавили, сумњичи да, иако више није ђак ТШ "9. мај", коју је, према незваничним сазнањиа, напустио шре месец дана и пребацио се у другу школу, дошао у ову образовну установу и почео је да провоцира наставника који га је замолио да напусти ућионицу, јер више није ученик те школе. По изласку из учионице је физички напао наставника и тешко повредио.
Полиција је ухапсила шеснаестогодишњака, а наставник је са тешким повредама превезен у Ургентни центар КЦВ у Новом Саду, где је због вишеструких повреда задржан налечењу.
Наставник је, како су навели у овој здравственој установи, задобио повреду главе у виду фрактуре костију главе и лица и хематоме. Пацијент је након комплетне дијагностике, опсервације и лекарске помоћи примљен на Клинику за неурохирургију ради даљег конзервативног лечења.
Препоручујемо
СТАФОРД НАПАО ДВОЈЕ ЉУДИ: Хаос у Нишу, жена и младић хитно пребачени у болницу
23. 02. 2026. у 16:13
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)