БАНДА УБИЦА ПЛАНИРАЛА И ДРЖАВНИ УДАР: „Врачарци“ осумњичени за припремање атентата на председника Вучића и друге функционере

ПРИПАДНИЦИ организоване криминалне групе, чије су вође, како се сумња, Никола Вушoвић, звани Џони са Врачара и Ћопави, Дарио Ђорђевић Декстер и Урош Пиперски, синоћ су приведени у Тужилаштво за организовани криминал (ТОК) на саслушање.

БАНДА УБИЦА ПЛАНИРАЛА И ДРЖАВНИ УДАР: „Врачарци“ осумњичени за припремање атентата на председника Вучића и друге функционере

Фото: Принтсцреен/МУП

Они се терете за најмање три ликвидације, пет покушаја убиства, али и припремање атентата на председника Србије Александра Вучића и чланове његове породице. Међу 18 ухапшених су и Владан Микетић, председник Боксерског клуба Црвена звезда, Лука Церовић, један од најближих сарадника Вушoвића, као и Никола Качаревић.

Овим ударом на "врачарце" и мафијашку екипу, како су оперативци назвали похапшене, руководио је лично министар унутрашњих послова Братислав Гашић. Акцију изузетно високог ризика извели су припадници МУП Србије, Безбедносно-информативне агенције (БИА), Специјалне антитерористичке јединице (САЈ) и Жандармерије, а по налогу ТОК. "Врачарци" су продужена рука прошле године похапшене организоване криминалне групе коју су предводили Вељко Беливук и Марко Миљковић. Заједно су у пословима са дрогом, али и организовању убистава. Налоге су директно добијали од вођа "кавачког клана" Радоја Звицера и Слободана Кашћелана.

Фото: МИП Принтксин

Многе ликвидације у земљи и иностранству "врачарци" су заједно одрађивали са Беливуковом и Миљковићевом екипом. Прикупљени су бројни докази против ове криминалне групе кроз размену података са Европолом (Европском полицијском организацијом), затим посредством заштићене апликације "Скај", преко које су припадници ових криминалних група и кланова, размењивали информације и упутства. Доста тога се дало наслутити и из изјаве сведока-окривљеног Срђана Лалића, који је два дана, више сати, причао о свим кривичним делима које је починила ова група и указао на многе њихове планове и злочине. Поред осталог, он је и напоменуо планове Звицера и Кашћелана да преко својих испостава у Србији, Беливука и Миљковића, а касније Вушoвића, припреме атентат на председника Србије и убиства најближих чланова његове породице.

Фото МУП

Поред тога, како се наводи у саопштењу ТОК, прекјуче ухапшени "врачарци", припремали су смакнућа и других највиших државних функционера у Србији. Овом акцијом српских безбедносних служби задат је можда и најјачи ударац мафијашкој екипи из Котора, која се брзо "опорављала" после хапшења Беливука и Миљковића, па је са "врачарцима" наставила да набавља и растура наркотике и тако финансира не само бекство својих вођа, већ и ликвидације широм Европе, попут убиства вође супарничког "шкаљарског клана" Јовице Вукотића, почетком септембра у Истанбулу.

Никола Вушовић, Урош Пиперски, Лука Церовић, Фото Новости/архива В. Н./МУП

У овом тренутку, ТОК трага за 11 припадника Вушoвићеве екипе, и то како за њим (сумња се да је у Доминиканској Републици) тако и за Николом Милековићем, Николом Филиповићем, Милошем Павловићем, Радивојем Јовановићем, Расом Бан, Иваном Билетићем, Јовицом Совиљем, Милошем Андријевићем, Рајком Топићем и Петром Јовићем. Сумња се да се сви они крију на територији Шпаније. Двојица вођа ове екипе, који су Вушoвићем управљали, одраније су у европским затворима. Пиперски у португалском, а Ђорђевић у аустријском казамату. У овом тренутку "врачарцима" се на терет стављају организација и убиство Александра Шарца, његовог имењака Халабрина и Драгана Ристића званог Чађо. Поред тога, сумњиче се и за покушај убиства адвоката Арсенија Стефановића. Осим најтежих злочина и трговине наркотицима у европским размерама, доводе се у везу и са покушајима рекетирања угоститеља и занатских радњи у Београду, али и шире. После хапшења ове екипе, претресано је више од 50 објеката, заплењено оружје, које је послато на вештачење, али су и пронађени мобилни телефони са крипто заштитом. Пронађене су и бројне ташне познатог модног бренда "Луј Витон", које су биле заштитни знак ове криминалне групе и обавезан лични детаљ.

Фото МУП

НОВА ХАПШЕЊА

ТОКОМ јучерашњег дана припадници Сектора унутрашње контроле (СУК) МУП Србије по налогу Вишег јавног тужилаштва у Београду ухапсили су полицијског службеника Полицијске станице Нови Београд Н. Ђ., који се сумњичи за кривично дело трговина утицајем. Њега је, како се сумња, на ово дело подстрекавао боксер и бивши ријалити учесник Марко Цветићанин.

Они нису чланови ове организоване криминалне групе, али је Цветићанин, како се сумња, од полицајца затражио проверу једног возила, које је коришћено у хапшењу "врачараца". По свему судећи Н. Ђ. је изашао у сусрет пријатељу и кроз систем проверио аутомобил и не слутећи да је тако "упао" у ову акцију.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.

27. 01. 2026. у 07:44

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (0)

НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Карлос Алкараз у историјском походу, Аустралијан опен ово још није видео