СУЂЕЊЕ ЗА ТРАГЕДИЈУ У “МИЛАНУ БЛАГОЈЕВИЋУ”: Вештачење побија сведока
У ОСНОВНОМ суду у Ивањици у среду је настављено суђење за трагедију у предузећу “Милан Благојевић”, која се догодила у јулу 2017. године када су настрадала двојица радника, Миломир Миливојевић (25) и Милојко Игњатовић (55).
Фото: В. Илић
На рочишту је саслушан сведок ове несреће Марко Митровић, бивши радник у овој наменској фабрици.
Да подсетимо, оптужени за ову трагедију су генерални директор Радош Миловановић, као и руководилац погона Ракетна горива, у коме се догодила трагедија, Владимир Лончаревић и руководилац сектора Безбедност и заштита на раду Томо Стојић. Сва тројица оптужених, који су раније саслушани, негирали су кривицу.
Фото: В. Илић
Приликом унакрсног испитивања сведока Митровића, на чије сведочење су уложили приговоре сви браниоци оптужених, а због “селективног сећања на несрећни догађај”, као и због “неслагања његовог сведочења са изјавом датом пре три године пред тужиоцем”, он је напоменуо да се у погону у коме је избио пожар није активирао противпожарни систем. Међутим, то су негирали адвокати, пуномоћници оптужених, нагласивши да се у налазу вештака напомиње да се “систем активирао, те да је цео погон био мокар од воде”. Он је, такође, упорно тврдио да се у магацинском простору налазило много више од дозвољене количине барута, иако то, како су браниоци нагласили није меродавно, односно “није могло утицати на исход несреће”, што такође стоји у налазу вештака. Ово испитивање трајало је пуних пет сати, и оно није завршено, па је ново рочиште, односно наставак саслушања сведока, заказано за 1. јул текуће године.
Фото: В. Илић
Радници овог лучанског предузећа, као и увек до сада, на суђење су испратили Миловановића из фабричких погона.
-Ово је веома опасна и штетна производња и зато је наш приоритет безбедност здравља на раду и заштита од пожара. Перманентно радимо на њиховом побољшању и унапређењу и улажемо значајна средства у том циљу. Без обзира на ситуацију са короном, предузеће планира да у овој години уложи око 252 милиона динара за повећање безбедности и побољшање здравља радника – рекла нам је Милка Јовановић Божић, референт за односе са јавношћу у фабрици. - Настављамо и са инвестицијама освајањем нових технологија и унапређењем постојећих. План инвестиција у овој години вредан је четири милиона евра, који ће бити издвојени из сопствених средстава предузећа.
Препоручујемо
ДЕТАЉНО ОБРАЗЛОЖЕЊЕ ПРЕСУДЕ: Једна околност узета као олакшавајућа за Бабићевог возача
22. 04. 2021. у 16:21
ОДЛОЖЕНО СУЂЕЊЕ ВОЗАЧУ "АУДИЈА": Чека се налаз вештачења за несрећу на Булевару Медијана
27. 04. 2021. у 21:51
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (2)