ХАГ УБИЈА СРПСКОГ ГЕНЕРАЛА: Судија Сантана одбила да пусти Младића на лечење

СУДИЈА Грасијела Гати Сантана одбила је захтева генерала Ратка Младића да га пусте на слободу из медицинских разлога.

ХАГ УБИЈА СРПСКОГ ГЕНЕРАЛА: Судија Сантана одбила да пусти Младића на лечење

Фото TC HAG

Она је у образложењу навела да иако постоји тешко стање у коме се Младић налази он и даље "добија свеобухватну саосећајну негу, што је поткрепљено медицинским извештајима".

Она даље наводи да:

„Информације које су ми предочене показују да убедљиве хуманитарне околности које је Младић навео као основу за своје пуштање на слободу нису поткрепљене. Младић не пати од акутне терминалне болести која би могла да оправда његово пуштање на слободу, а тренутни аранжмани у ПЈУН-у и ЈЦвСЗ пружају му висококвалитетну негу прилагођену његовим специфичним условима. Штавише, Младићев притвор није резултирао изолацијом. Напротив, ПЈУН је уложио велике напоре да обезбеди континуирани и редован контакт између Младића и његове породице. Младићев континуирани затвор није стога ни нехуман ни понижавајући и, као такав, наставља да поштује важне принципе затворског казне који се примењују на злочине за које је осуђен. Сходно томе, сматрам да Захтев треба одбити.“

Она је написала и да „Секретаријат мора да настави да предузима све разумне кораке како би осигурао континуирану максималну доступност породици како се Младићево стање буде развијало. С обзиром на Младићев доживотни затвор, терет ће такође бити на његовој породици да прихвати и искористи прилике које му се пружају да га утеши. Такође ћу наставити да редовно пратим Младићево здравље и предузимам све одговарајуће мере како бих заштитио његово право на достојанство и осигурао да затварање не резултира непотребном и неоправданом штетом или патњом.“

Фото принтскрин УН

Из свих наведених разлога судија Сантана је одбила захтев генерала Младића.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

Како је Каленић пијаца изабрана међу најлепше на свету?