ШАРИЋ И БЕЛИВУК РЕКЛИ ДА НИСУ КРИВИ: Почело суђење за убиства у Атини и на Крфу 2020. године (ФОТО)
ЧИТАЊЕМ диспозитива оптужнице и кратким изјашњавањем окривљених данас је у Специјалном суду у Београду почело суђење организвоаној криминалној групи, која се терети за четири ликвидације у Грчкој 2020. године.
Фото: Архива Новости
Сви оптужени, који су сели на оптуженичку клупу, изјаснили су се да нису криви, а тужилаштво и адвокати одбране предложили су сведоке и доказе,који ће бити саслушани и изведени у наставку главног претреса.
Припремно рочиште,које је било заказано за 27.јануар, одложено је, јер су адвокати оптужених затражили изузеће кривичног већа. Њихов захтев је одбијен, а наставак припремног рочишта заказан је за 18. и 21. фебруар.
В.Н.
Оптужница Јавног тужилаштв за организовани криминал (ЈТОК) против 19 окривљених броји скоро хиљаду страна. У овом документу су и фотографије, скај поруке и други материјални докази, уз чију помоћ тужилаштво сматра да је кривица доказана!
Као организатори ове криминалне групе означени су Дарко Шарић, Вељко Беливук и Радоје Звицер. Прва двојица су у притвору од раније, због суђења за друга кривична дела, док је трећи у бекству и судиће му се у Грчкој. За убиство Игора Дедовића и Стевана Стаматовића и рањавање Милеве Стаматовић 19.јануара у Атини, и Алана Кожара и Дамира Хаџића, 23.јула на Крфу наводи се да је реч о обрачуну између два криминална которска клана - "шкаљарског" и "кавачког".
У БЕКСТВУ
ЗА седморицу оптужених, који су у бекству - Милошу Јеврићу, Миловану Здравковићу, Ратку Живковићу, Стефану Андрејићу, Благоју Гашићу, Филипу Кнежевићу и Марку Станковићу, ЈТОК је предложио да им се суди у одсуству.
Као директно извршиоци двоструког убиства и рањавања у Атини означени су Милинко Брашњовић, Љубомир Лаиновић, Марко Петковић и Драган Томић. Они су ушли маскирани у локал и убили двојицу, наводних, припадника "шкаљарског клана".
Према оптужници, пуцали су Брашњовић и Лаиновић, док су друга двојица стајала иза њих као логистика. У међувремену дојучерашњи "саборци" окренули су леђа Лаиновићу и убили га јер је "много причао". Тело никад није нађено, а у оптужници се наводи да је он - покојни.
Као директне извршиоце злочина шест месеци касније на Крфу, ЈТОК терети Милоша Јеврића, Душана Јовановића, Марка Станковића и Филипа Кнежевића.
Фото: МУП
Оптужница је, како је навело Тужилаштво, резултат заједничког истражног тима правосудних органа Србије и Грчке. На њој је 19 имена - Дарко Шарић,Вељко Беливук, Милован Здравковић, Ратко Живковић, Стефан Андрејић, Драган Томић, Марко Петковић, Владимир Мандић, Слободан Вујачић, Наташа Дедић, Благоје Гашић, Небојша Јанковић, Владимир Војновић, Душан Јовановић, Раде Стојићевић, Филип Кнежевић, Милинко Брашњовић, Марко Станковић и Милош Јеврић.
У овој групи недостаје име Радоја Звицера, он би био 20. оптужени, али је у бекству и судиће му се у Атини, као и још неколицини помагача, од којих су већина Албанци.
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)