ТЕЈИЋУ 20 ГОДИНА ЗАТВОРА: Изречена пресуда за убиство у Белвилу
ЛАЗАР Тејић, Бојан Ковачевић, Иван Никчевић и Душан Кокоруш осуђени су данас првостепеном пресудом у Вишем суду у Београду за тешко убиство у саизвршилаштву Бојана Мирковића, 12. новембра 2020. године, у београдском насељу Белвил.
Фото З. Јовановић/Танјуг/приватна архива
Како је судско веће рекло, они су криви што су га убили на подмукао начин. Тејић је првостепеном пресудом осуђен на 18 година затвора због тешког убиства и три и по године за недозвољено ношење оружја, па му је изречена јединствена казна од 20 година затвора.
Иван Никчевић је осуђен на десет година, а Кокоруш и Ковачевић на по девет година за саизвршилаштво у овом кривичном делу.
Тејићу је продужен притвор до правоснажности пресуде и упућивања на издржавање казне, док је суд Кокорушу и Ковачевићу укинуо кућни притвор. Ипак, њима ће у казну бити урачунате четири године колико су провели у класичном и кућном притвору, док се Никчевићу урачунавају две године, које је провео у притвору и који је Апелација укинула, па се после бранио са слободе.
Судија Стојан Петровић је рекао да је веће утврдило да су они несумњиво извршили кривично дело, да су предузели радње из оптужнице, да је неспорно да је Тејић пуцао у Мирковића, а да су му ова тројица помогли и битно допринели извршењу тог кривичног дела. Суд није прихватио тврдњу одбране да је у питању евентуално обично убиство.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)