УРОШ БЛАЖИЋ ОСУЂЕН НА МАКСИМАЛНУ ЗАКОНСКУ КАЗНУ
ВИШИ суд у Смедереву осудио је Уроша Блажића на казну затвора од 20 година јер је у ноћи између 4. и 5. маја прошле године у селима Мало Орашје и Дубона убио девет, а ранио 12 особа.
Фото: Н. Живановић
Урошу Блажићу је за кривично дело тешко убиство утврђена казна затвора од 20 година, за оружје 10 година, за отмицу такође 10 година и за неовлашћено коришћење туђег возила три године, те му је изречена јединствена казна затвора од 20 година, односно максимална казна на коју је могао бити осуђен, јер у време извршења кривичног дела није навршио 21 годину живота.
Његов отац Радиша Блажић је осуђен на јединствену казну затвора од 20 година, односно због кривичног дела недозвољена производња, држање, ношење и стављање у промет оружја и експлозивних материја на 12 година затвора и за кривично делом тешко дело против опште сигурности на 10 година.
Ово је првостепена пресуда на коју тужилаштво и одбрана имају право жалбе. У казну затвора им је урачунато време проведено у притвору, који им је продужен до упућивања на издржавање казне. Судија је, образлажући пресуду, рекла да је несумњиво утврђено да је Урош Блажић извршио кривична дела која су му стављена на терет, међутим истакла је да он није могао бити осуђен на максималну казну доживотног затвора јер у тренутку извршења кривичног дела није имао навршену 21 годину, колико је према прописима неопходно за изрицање дуже казне.
- Изречена казна није правична нити адекватна нити сразмерна оваквом злочину у ком је девет људи убијено - рекла је судија. Како је навела, приликом извршења дела Урош Блажић је испољио нарочиту бруталност.
За Радишу Блажића судија је истакла да је он негирао кривицу, али да су бројни изведени докази у овом поступку указали на његову кривицу, односно да је он набавио оружје, муницију и експлозивна средства, а којим је касније Урош Блажић починио злочин. Он је неадекватно чувао оружје у чији посед је дошао његов син. Одлучујући о висини казне затвора за Радоишу Блажића, суд сматра да је она сразмерма последици трагедије. Блажићима је изречена мера безбедности одузимања оружја, муниције и екплозивних материја, а обавезани су да плате трошкове поступка.
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
РАДАШИНОВА СНАЈА У КУПАЋЕМ: Попрсјем одушевила мушкарце
ГЛУМИЦУ Ану Сакић упознали смо као Ингрид у серији "Село гори, а баба се чешља", а једном је показала како изгледа у природном издању, без ичега на свом лицу.
01. 01. 2026. у 09:15
Коментари (7)