ВИШИ СУД У СМЕДЕРЕВУ: Суђење Блажићу за масакр почиње 21. августа у Вишем суду у Београду
На основу решења председнице Врховног суда Србије, главни претрес у случају оптуженог за масовно убиство у Малом Орашју и Дубони Уроша Блажића одржаће се 21, 22. и 23. августа, саопштио је Виши суд у Смедереву. Суђење ће бити одржано у судници број један Вишег суда у Београду са почетком у 10 часова.
Фото: Н. Живановић
Иначе, ово је друго премештање поступка. Због инцидента у судници Вишег суда у Смедереву, који води овај поступак, суђење је најпре премештено у судницу Окружног затвора у Београду. Због недостатка простора, родитељи жртава нису могли да присиствују припремног рочишту, иако на то имају право. Уследила је одлука да се суди у Палати правде, односно Вишем суду у Београду.
Урош Блажић оптужен је за деветоструко убиство, а његов отац Радиша Блажић за кривична дела недозвољеног држања оружја и угрожавања сигурности.
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (0)