ЧЕКА СЕ ИЗРУЧЕЊЕ СНАЈПЕРА ИЗ ШПАНИЈЕ: Одложено суђење Слободану Милутиновићу за отмицу
У ВИШЕМ суду у Новом Саду данас је одложен почетак поновљеног главног претреса Новосађанину Слободану Милутиновићу (39) за отмицу суграђанке И.Ј. (26) са којом је наводно био у емотивној вези.
друствене мреже
Милутиновићу је требало да се суди у одсуству, јер је 25. априла ухапшен у Мадриду по потерници, а дан касније одређен му је екстрадициони притвор у Шпанији.
Председник судског већа, судија Ивана Јосифовић, предочила је да је Министарство правде последњег дана маја, обавестило новосадски Вишу суд суд да је у Шпанији почео поступак изручења Милутиновића нашим правосудним органима. У тој одлуци се, како је казала, наводи да Милутиновић није дао пристанак да нашим правосудним органима буде екстрадиран по скраћеној процедури, па ће бити у редовном поступку.
Милутиновић се, одсећамо, од 5. маја 2023. године налази у бекству, када се са наногвицом налазио у кућном притвору, није вратио из дозвољене шетње.
После изрицања пресуде од две и по године затвора, априла прошле године због три кривична дела: принуде, противправног лишења слободе и злостављања и мучења двадесетшестогодишње суграђанке са којом је био у емтивној вези, Милутиновић је из затворског, пуштен у кућни притвор уз електронски надзор, али се из дозвољене шетње није вратио, па је 8. маја 2023. за њим расписана потерница.
ПОСТУПАК И ПРОТИВ СУПРУГЕ
Осим овог, у Вишем суду у Новом Саду се против Милутиновића води још један поступак, за насилничко понашање на фудбалском турниру.
Против Снајпера и његове супруге Тамаре, у току је и судски поступак и у новосадском Основном суду због нелегалног оружја, и судиће му се у одсуству. У том предмету дошло је до промене поступајућег судије, па ће суђење кренути из почетка, а главни претрес је заказан за сутра, 5. јун.
Апелациони суд је укинуо део ове пресуде, односно за принуду и за то дело судиће му се поново. За преостала два, пресуда је потврђена, па је осуђен на јединствену казну од годину и 10 месеци затвора.
Иако Милутиновића оптужница терети за отмицу, током доказног поступка, првостепени суд је ценио исказе оштећене и прихватио га у већем делу, те је на основу тога, као и других доказа, то кривично дело преквалификовано у принуду, јер је сматрало да није починио отмицу.
Почетак главног претреса заказан је за 4. октобар и тада ће се одлучивати о оптужници, односно да ли је реч о отмици како тврди тужилаштво.
Препоручујемо
ДВЕ САОБРАЋАЈНЕ НЕЗГОДЕ У КУМОДРАШКОЈ УЛИЦИ: Повређена девојка, улица потпуно залеђена
11. 01. 2026. у 19:19
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)