ОКРИВЉЕНИ ТВРДИ ДА ЈЕ БИЛА САМООДБРАНА: Суђење за убиство војних полицајаца у Топуском
РАДОМИР Рокнић, осумњичен за тешко убиство двојице припадника војне полиције Ђура Кривокуће и Јована Новаковића 4. августа 1995. године у месту Топуско у Хрватској, негирао је данас у Вишем суду у Београду да је учинио то дело како је описано у оптужници. Он је тврдио да га је према Кривокући извршио у самоодбрани.
Фото: Танјуг
Детаљну одбрану окривљени Рокнић изнеће у каснијој фази поступка.
Његов бранилац Немања Ђорђевић рекао нам је да су суду предложили за сведока непосредног очевица догађаја и да је прихваћен, па ће бити позван на саслушање.
- Није рађен увиђај, нити обдукција тела, нити је нађен предмет извршења кривичног дела - каже нам бранилац Ђорђевић. - По исказу сведока Горана Гвозденовића, који није био непосредни очевидац, Јован Новаковић је случајно убијен, што произилази и из списа предмета.
NEMANJA DJORDJEVIĆ advokat/FOTO: Privatna arhiva
Рокнић је после 28 година скривања ухапшен у мају прошле године у Руми и од тада се налази у притвору.
Према оптужници он је радио као кувар војне јединице 75. мешовите артиљеријске бригаде Војске Републике Српске Крајине и након краће вербалне расправе са Ј. К., изашао је из кухиње, поневши са собом аутоматску пушку којом је био задужен, дошао до зграде Војне полиције и из аутоматске пушке у правцу Кривокуће и Новаковића испалио 10 пројектила и нанео им повреде услед којих су обојица преминула на лицу места.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)