ЛЕГИЈА ДИРЕКТНО ИЗ ЗАБЕЛЕ СТИЖЕ У БЕОГРАД: Сведочење о убиству Славка Ћурувије организовано уз ригорозне мере

ДРУГОСТЕПЕНИ поступак за убиство новинара Славка Ћурувије почео је пред Апелационим судом у Београду сведочењем Бранке Прпе, Ћурувијине супруге, а очекује се да Милорад Улемек Легија, осуђени убица и вођа Земунског клана, буде спроведен из затвора како би сведочио.

ЛЕГИЈА ДИРЕКТНО ИЗ ЗАБЕЛЕ СТИЖЕ У БЕОГРАД: Сведочење о убиству Славка Ћурувије организовано уз ригорозне мере

Фото: Архива "Новости"

Суђење се из безбедносних разлога одвија у Специјалном суду, у који ће под јаким мерама безбедности бити спроведен бивши командант ЈСО Милорад Улемек Легија, који је осуђен за убиство премијера Зорана Ђинђића.

Легију марицама спроводе из КПЗ "Забеле" у зграду Специјалног суда у Устаничкој улици, где ће бити спроведен право у судницу.

Поступак пред Апелационим судом је почео негирањем кривице оптужених. За убиство Ћурувије, првостепено су осуђени на укупно 100 година бивши начелник РДБ-а Радомир Мрковић, некадашњи начелник Београдског центра РДБ-а Милан Радоњић, као и припадник службе Ратко Ромић. У одсуству је осуђен и Мирослав Курак који је у бекству.

Бранка Прпа, једина особа која је видела убицу Славка Ћурувије, поново је сведочила.

Прпа је поновила да особа коју је видела не одговара физичком опису Мирослава Курака кога тужилаштво терети као непосредног извршиоца.

– Курак и Ромић нису међу особама коју сам видела - истакла је Прпа.

Она је рекла да је њу једна особа ударила у главу и да је тада видела убицу који је пришао и пуцао Ћурувији у главу.

Седница Апелационог суда одржана у уторак је затворена за јавност јер се одлучује о доказним предлозима, док се суђење наставља у среду, када се очекује сведочење Легије.

БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ЛОВЦИ-БОМБАРДЕРИ ПОНОВО НА ЗАДАЦИМА - Снимци борбених активности посада у авионима Су-25

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЈУЛ БРИШЕ СВЕ ДУГОВЕ: Финансијско чудо очекује ова три хороскопска знака