СРЕДИНОМ ЈУНА АПЕЛАЦИЈА О МАРЈАНОВИЋУ: Недељу дана за жалбе адвоката

Загорка Ускоковић

02. 03. 2023. у 20:35

ВЕЋЕ Апелационог суда у Београду заказало је за 12. јун, па наредних седам радних дана, седницу на којој ће се расправљати о жалбама на пресуду Вишег суда у Београду, по којој је Зоран Марјановић осуђен првостепено на 40 година затвора због убиства супруге Јелене Марјановић. Жалбу су уложила сва четворица Марјановићевих адвоката, а судија известилац биће Снежана Јовановић.

СРЕДИНОМ ЈУНА АПЕЛАЦИЈА О МАРЈАНОВИЋУ: Недељу дана за жалбе адвоката

Фото: Н. Скендерија

Одлучено је да се седница одржи 12,13,14,15,16,19. и 20. јуна. Позиви су упућени Вишем јавном тужилаштву у Београду, Марјановићевим браниоцима, као и њему лично.

- Једва чекам седницу Апелације - прокоментарисао је за "Новости" адвокат Стефан Јокић. - Указаћемо на све нелогичности поступка, који је водио првостепени суд, као и на недостатак доказа. Недопустиво је да се у образложењу пресуде, поред осталог, наводи да је Марјановић требао сам да спроведе истрагу ко му је убио супругу. Скандалозно је да се наводи да је наш врсни патолог Зоран Станковић погрешио у свом налазу, а човек је преминуо и не може да одговори.

Према речима Јокића невероватно је да се и за налаз вештака Душана Кецкаревића наводи, поред осталог, да "није компетентан" да тумачи трагове.

Кривично веће Вишег суда у Београду, којим је преседавала судија Јелена Шкулић, образложило је у пресуди да сматра да има довољно доказа да је Марјановић починио брутално убиство 2.априла 2016. године на насипу Црвенка у Борчи.

Марјановић је на суђење које је трајало више од две године долазио са слободе. Сама оптужница је неколико пута враћана на дораду, а током поступка променила су се чак три тужиоца. Последњи пут, до замене тужиоца је дошло пред крај суђења и изрицања пресуде.

Марјановићеви браниоци тврдили су да је пресуда донета под притиском и да представља "улазницу" председника КВ већа за одлазак у Апелациони суд. Случајно или не, тек судија Јелена Шкулић је заиста врло брзо прешла у Апелацију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ТАЈНА ЦЕЦИНОГ ХИТА: Шта се крије иза стихова песме Фатална љубав