ПРЕДАТА ОПТУЖНИЦА ЗА УБИСТВО ВУКОТИЋА: Детаљи планирања убиства вође шкаљараца

Новости онлајн

08. 01. 2023. у 12:58

ОПТУЖНИЦА на 91 страници за убиство осумњиченог вође "шкаљарског клана" Јована Вукотића предата је истанбулском суду а окривљено је 16 особа, укључујући Радоја Живковића и Здравка Перуновића, пренијели су турски медији.

ПРЕДАТА ОПТУЖНИЦА ЗА УБИСТВО ВУКОТИЋА: Детаљи планирања убиства вође шкаљараца

Фото: Shutterstock/Приватна архива/Илустрација

Како је објелодањено, завршена је истрага јавног тужилаштва у Истанбулу поводом убиства Вукотића. Оптуженима се ставља на терет убиство, формирање криминалне организације и фалсификовање докумената.

По извјештајима турских медија, Тужилаштво је навело да је убиство Вукотића наставак обрачуна завађених кланова из Црне Горе. Истиче се да су чланови организације, у којој је био значајан број турских држављана, по упуству Радоја Звицера радили на лоцирању Вукотића, те да су успјели да открију да борави у Истанбулу. 

У оптужници је наведено да је након неког времена мафијашка група у Турској имала за циљ да организује напад на Вукотића користећи своју моћ и ресурсе које су имали на располагању, те су у том правцу контактирали и криминалну организацију коју је предводио Бинали Цамгоз. 

Вукотић је убијен 8.септембра у Истанбулу док се возио ка тржном центру у Бешикташу. Двојица нападача на мотоциклима отворили су ватру на аутомобил а потом побјегли. Испалили су укупно пет хитаца у Вукотића. Десетак дана касније, ухапшена је група црногорских и турских држављана због сумње да су одговорни за то убиство.  Вујотић је, с друге стране, ухапшен крајем септембра у Турској. 

Како преноси "Сабах", окривљенима Радоју Живковићу, Милану Вујотићу и Здравку Перуновићу поново је затражено продужење затворске казне због фалсификовања службене исправе уз образложење да су користили лажне личне карте и пасоше. 

Црногорски држављани Здравко Перуновић и Радоје Живковић, које је турска полиција ухапсила због сумње да су умијешани у убиство једног од вођа шкаљарског клана Јована Вукотића, познати су одраније црногорским истражним органима, али и јавности.

Министарство правде Црне Горе указало је раније да ће тражити од турских власти изручење Перуновића и Живковића.

(РТЦГ)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена